Stanislav Bukovský: Vida, proč máme Covida

26.03.2020

Svět se až donedávna řítil do záhuby. Uhlíková stopa stoupala, zeměkoule dostala horečku, počasí se stalo nepředvídatelným, příroda se začala dávit žízní. Záchrana přišla na poslední chvíli. Mladistvé ekologické aktivistky se už na tu zkázu nemohly koukat a vzaly to do svých rukou. Získaly na svou stranu jednu prestižní laboratoř a ta na jejich přání vyvinula lék. Dostal jméno COVID 19. Naordinovaly ho těžce zkoušené zeměkouli a věci se začaly obracet k lepšímu.

Záhy došlo ke snížení průmyslové výroby a tím i spotřeby energií. Byl utlumen cestovní ruch, obzvlášť pozitivní vliv na životní prostředí mělo omezení letecké dopravy a přepravy. A protože jak známo, peníze lidi kazí, bylo jen ku prospěchu, že společnost poněkud zchudla. To mělo za následek, že se přestalo plýtvat potravinami. Zemědělská produkce se proto nemusela hnát do extrému a pole se začala obhospodařovat šetrnějším způsobem. Lesy poté, co je dal do pořádku náš přítel kůrovec, se samy uzdravily bez vnějších zásahů. Rozmnožili se v nich medvědi a vlci a ti si poradili s přemnoženými kanci. Přestaly se kácet plíce planety - deštné pralesy. Do oceánů se vrátily ryby, medúzy byly eliminovány. Korálové útesy se uzdravily. Přestaly tát ledovce. Zastavilo se vymírání živočišných i rostlinných druhů.

Vlády přestaly mít přebytečné peníze, které doposavad utrácely za nákup zbraní. Utlumila se zbrojní výroba a přestalo se válčit. Ustalo stěhování národů. I když svět zchudl, bylo v něm najednou méně bídy. Na jedné straně se v nejbohatších zemích přestaly stavět Babylonské věže a na druhé straně se ulevilo obyvatelům nejchudších zemí, protože se mohly nadále rozvíjet bez vnějších zásahů. Protože neměly na nákup zbraní, soustředily se na vzdělání. To přijde levněji. To následně vedlo ke snížení porodnosti, protože vzdělaní lidé mívají méně dětí. Nekontrolovatelná populační exploze se zastavila.

Naopak ve vyspělých zemích tím, že se přestalo cestovat, chodit do hospody a na fotbal, se porodnost poněkud zvýšila. Namísto předchozích 1,3 dítěte na rodinu se začalo o 0,8 desetin dítěte rodit víc. A tak to má být. Tím se dosáhlo trvale udržitelného stavu. Také v těch dříve přespříliš bohatých zemích klesl počet obézních. Lidé nikde neměli hlad, ale nikde také neměli dost prostředků na přejídání. Celá planeta tak úspěšně prodělala léčebnou kúru. Svět se stal lepším místem k životu.

Rubrika: Západočeská kronika koronaviru

(Obraz - Stanislav Bukovský: Koronavirus)

© 2020 Západočeští spisovatelé za časů viru. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky